Grupa organizacji prorodzinnych zwróciła się do rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego profesora Jacka Popiela, aby upublicznił dane dotyczące sposobów finansowania oraz funkcjonowania wewnętrznej komórki ds. „bezpieczeństwa, równości i antydyskryminacji”.

Dla przypomnienia czytelnikom; - oddział ten wystosował kilka tygodni temu ankietę do studentów, w której można było wybrać swoją niestandardową „płeć”, w tym „transgenderową” i „niebinarną”, ale prowadzi także znacznie szerszą działalność opartą, na schematach neomarksizmu i przeciwstawiania grup z definicji dominujących i słabszych, co wykazała jedna z tabel w materiałach „16 dni przemocy ze względu na płeć”.

Pomiżej, zamieszczamy fragmenty listu:

Prosimy oudostępnienie w trybie dostępu do informacji publicznejponiższych informacji.:

1. Ile rocznie kosztuje utrzymanie „Działuds. Bezpieczeostwa i Równego Traktowania -Bezpieczni UJ” zatrudniającego aktualnie 8 osób..

2.Jakie inne komórki o charakterze równościowym działają w ramach UJ, np. zespoły, komisje i jakimi budżetami dysponują?

3.Jakie przygotowanie i doświadczenie naukowe mają osoby opracowująceprogram„Bezpieczni UJ”, na bazie jakich ekspertyz naukowych on powstał?

4.W jaki sposób subiektywna autoidentyfikacja płciowa i seksualna łączy się bezpośrednioz procesem zdobywania wiedzy na UJi dlaczego te grupy są wyróżniane na tle ogółu społeczności studenckiej(program „Wsparcie dla osób transpłciowych/niebinarnych”), np. dlaczego Dział Bezpieczeostwa wypracował „możliwośd posługiwania się danymi docelowymi (wybranymi) dla osób transpłciowych i niebinarnych w niektórych usługach sieciowych oferowanych przez uczelnię”?

Pełna treść listu do rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego dostępna jest TUTAJ.

JacePopiel Rektor UJ Jacek Popiel na straży bezpieczeństwa transpłciowców