Amerykański doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan, który ma spotkać się w poniedziałek z czołowym chińskim dyplomatą Yang Jiechi w Rzymie, ostrzegł Pekin, że „bezwzględnie” poniesie konsekwencje, jeśli pomoże Moskwie uniknąć rozległych sankcji związanych z wojną na Ukrainie.

W środę Chiny oskarżyły USA o wywołanie „strachu i paniki” w związku z dalszą inwazją Rosji na Ukrainę i wezwały do rozmów w celu szybkiego zmniejszenia napięć.

Pogrążony w długach chiński gigant nieruchomości Evergande po raz pierwszy ogłosił swoją niewypłacalność, poinformowała w czwartek agencja Fitch Ratings, gdy władze starały się uniknąć paniki w drugiej co do wielkości gospodarce świata.

Według najnowszej oceny zagrożenia przeprowadzonej przez Ministerstwo Obrony Tajwanu, Chiny mogą dokonać inwazji na autonomiczną wyspę Tajwan do 2025 r., ale nie są do tego obecnie przygotowane.

Australia stała się pierwszym krajem, który przyłączył się do prowadzonego przez USA dyplomatycznego bojkotu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, co skłoniło chiński rząd do ostrzeżenia, że naród australijski "zapłaci za to".

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework