Uzbekistan stał się pierwszym byłym sowieckim krajem Azji Środkowej, który właściwie zdystansował się od rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Twierdzi, że kładzie nacisk na integralność terytorialną Ukrainy i nie uzna rosyjskich republik marionetkowych w Ługańsku i Doniecku.

Rekordowe ceny żywności i zakłócona podaż zbóż z powodu wojny na Ukrainie źle wróżą światowemu bezpieczeństwu żywnościowemu.

Rosyjskie wojska rozpoczęły oczekiwany atak na Ukrainę w czwartek, gdy prezydent Władimir Putin odrzucił międzynarodowe potępienie i sankcje, ostrzegając inne kraje, że każda próba ingerencji doprowadziłaby do „konsekwencji, których nigdy nie widzieliście”.

Joe Biden "zasadniczo" zgodził sie propozycję Emmanuela Macrona aby spotkac się z Władimirem Putinem na szczycie w sprawie Ukrainy, poinformowało biuro prezydenta Francj, pod warunkiem, że Rosja nie dokona inwazji na swojego sąsiada.

Staje się to coraz bardziej widoczne, iż "nieunikniona" inwazja na Ukrainę skończy się stopniowym wycofywaniem się wojsk rosyjskich z granicy ukraińskiej przy jednoczesnych zabiegach propagandowych obu stron w celu zachowania twarzy i zyskania sobie poparcia opinii publicznej.

Władimir Putin zarządził inwazję na Ukrainę, opisując ją jako „specjalną operację wojskową” i mówiąc, że chce „zdemilitaryzować”, a nie okupować kraj.

Policja oszacowałą liczbę aresztowań na ponad 100, a liczbę odholowanych pojazdów na 21 w dniu 18 lutego, w czasie gdy organy ścigania eskalowały konfrontację z protestującymi w Ottawie.

Kanadyjski rząd federalny ogłosił stan wyjątkowy ze względu na trwające protesty przeciwko nakazom COVID-19 i restrykcjom ze strony kierowców ciężarówek i ich zwolenników.

Australia natychmiast zacznie nakładać sankcje na Rosję, zapowiedział premier Scott Morrison.

OTTAWA, Ontario – Demonstranci wspierający Konwój Wolności zablokowali w piątek policje gdy próbowała otworzyć przejście na Wzgórze Parlamentarne.

Kanadyjskie media państwowe nadawca, Canadian Broadcasting Company, rozpowszechniają dziwaczną i nieuzasadnioną teorię spiskową, że za protestami przeciwko szczepionkom dla czyli tzw. „Konwójowi Wolności” stoją „rosyjscy aktorzy”.

W niedzielę policja w Ottawie podjęła próbę usunięcia pozostałych demonstrantów „Konwoju Wolności” – kończąc 24-dniową okupację centrum miasta, skierowaną przeciwko nakazowi szczepień i innym restrykcjom przeciwko COVID-19.

Banki, platformy pozyskiwania funduszy, firmy ubezpieczeniowe, firmy inwestycyjne, firmy pożyczkowe i inne podlegają tym daleko idącym wymaganiom rządowym.

Najbardziej ruchliwy most graniczny USA-Kanada, który był zamknięty od kilku dni, został ponownie otwarty w niedzielę wieczorem po tym, jak policja usunęła protestujących przeciwko restrykcjom pandemicznym.

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework