Wielka Brytania nałożyła nowe sankcje na 386 członków rosyjskiej Dumy – niższej izby parlamentu. Sankcje są konsekwencją poparcia przez Dumę uznania Ługańska i Doniecka za niezależne republiki – wynika z oświadczenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Brytyjska minister spraw zagranicznych Liz Truss w pełni przedstawiła nowe sankcje, które będą dewastujące dla rosyjskiej gospodarki i dla wewnętrznch kręgów Władimira Putina.

Boris Johnson potwierdził, że Wielka Brytania nałoży natychmiastowe sankcje na Rosję w odpowiedzi na ostatnie działania Władimira Putina na Ukrainie.

Brytyjski rząd zniesie w tym tygodniu wszystkie pozostałe ograniczenia Covid-19 w Anglii, w tym wymóg prawny, aby osoby zarażone wirusem izolowały się, a premier Boris Johnson zamierza w pełni ponownie otworzyć kraj dwa lata po pierwszym ataku pandemii.

Osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na Covid-19, wkrótce nie będą już miały prawnego obowiązku izolowania się, a premier ma ogłosić zniesienie rozporządzenia w ramach swojego planu „Życia z Covid”.

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework