Według stanu na dzień 18 marca 2022 r. funkcjonariusze Straży Granicznej w Polsce odprawili na przejściach granicznych z Ukrainą ponad dwa miliony osób uciekających z ogarniętej wojną Ukrainy. Najwięcej uchodźców wjechało do Polski 6 marca - ponad 142 tys. osób.

Ben Wallace, szef brytyjskiego Ministerstwa Obrony, zapowiedział, że w najbliższym czasie w Polsce mają trafić systemy Sky Sabre, wykorzystujące pociski CAMM. Wspomniane rozwiązanie SAM jest rozważane jako jedna z potencjalnych opcji zakupowych w polskim programie Narew.

Po zakończeniu kontraktu jamalskiego z końcem 2022 r., nie będziemy więcej kupować gazu z Rosji - zadeklarował w czwartek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Premier Justin Trudeau spotkał się z premierem Polski Mateuszem Morawieckim w Warszawie dnia 10.03.22.

Kongres USA zatwierdził sprzedaż do Polski 250 czołgów Abrams - poinformował w sobotę rano polski minister obrony.

Awaria w PKP Polskich Liniach Kolejowych objęła 19 z 33 Lokalnych Centrów Sterowania wyposażonych przez Alstom. Niektóre pociągi mogą w ogólne w czwartek nie zostać uruchomione - powiedział w czwartek podczas konferencji wiceprezes PKP PLK Mirosław Skubiszyński.

Na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie symbolicznie powalono na ziemię monument gloryfikujący Armię Czerwoną. Na cokole pomnika Zwycięskiej Armii Radzieckiej w Koszalinie znajdowała się tabliczka o skandalicznej treści.

Tylko dziś granicę polsko-ukraińską przekroczyło 74 tysięcy osób – informuje w sobotę Straż Graniczna.

Od 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili na przejściach granicznych 1,758 mln osób uciekających z Ukrainy do Polski - poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna.

19 stycznia Komisja wezwała Polskę do zapłacenia kary obliczanej od 3 listopada ubiegłego roku (wtedy zapadł kuriozalny wyrok TSUE, z którego wynikać ma, że Polska musi zlikwidować Izbę dyscyplinarną SN) do 10 stycznia 2022 r.

Kilka dni temu media obiegła informacja o ataku obcokrajowca na sklep w okolicach Przemyśla (województwo podkarpackie).

Sejm RP w piątek uchwalił ustawę o obronie ojczyzny, która m.in. zwiększa wydatki budżetowe na obronność i zwiększa liczebność Wojska Polskiego.

Naciski na Polskę aby wysłała swoje rosyjskie myśliwce na Ukrainę, musiał być bardzo silny ale rząd Polski oparł sie tym perswazjom i zamiast tego zaoferował inne rozwiązanie.

Duńska Agencja Ochrony Środowiska (DEPA) wydała nowe pozwolenie środowiskowe dla gazociągu Baltic Pipe po uchyleniu pierwotnego pozwolenia przez Duńską Radę Apelacyjną ds. Środowiska i Żywności w zeszłym roku.

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework