Niemiecka diecezja katolicka zleciła udzielanie chrztów 17 kobietom, powołując się na niedobór księży.

Cały personel finansowanego przez podatników biura byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera zrezygnował, ponieważ długoletni przyjaciel rosyjskiego prezydenta Władimira Putina opiera się rosnącej presji, by zerwać swoje więzy z Kremlem po inwazji Rosji na Ukrainę.

Armia niemiecka jest „prawie zupełnie bezsilna” i może zaoferować tylko ograniczone wsparcie sojusznikom, pomimo że Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego wymaga zwiekszonego wsparcie dla swoich wschodnich członków po ataku Rosji na Ukrainę, powiedział w czwartek najwyższy dowódca armii Niemiec.

Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę ambasador tego kraju w Niemczech Andrij Melnyk zarzucił rządowi federalnemu „obojętność”. „Każda prośba, by nam teraz pomóc, jest odrzucana. Nie rozumiem, jak można być tak nieczułym i upartym” - powiedział w czwartek wieczorem ukraiński dyplomata w telewizji ZDF.

Kanclerz Olaf Scholz podjął decyzję o wstrzymaniu oddania do użytku bałtyckiego gazociągu Nord Stream 2. Scholz ogłosił to we wtorek w Berlinie.

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework