Rosja wystrzeliła pociski na lotnisko niedaleko Lwowa, miasta, w którym setki tysięcy ludzi znalazło schronienie z dala od ukraińskich pól bitewnych, gdy Moskwa próbuje odzyskać inicjatywę w swojej wyhamowanej kampanii wojennej.

SmokeaboveLwow Dym unosi się nad budynkami w pobliżu lwowskiego lotniska na Ukrainie, 18 marca 2022 r.W kierunku Lwowa wystrzelono sześć rakiet z okrętu podwodnego na Morzu Czarnym – podało w piątek rano dowództwo sił powietrznych Zachód, na które powołuje się agencja Interfax– Ukraina.

Według komunikatu mogły to być rakiety X–555. „Dwie rakiety zostały zestrzelone przez wojska rakietowe dowództwa powietrznego Zachód” – podano. Wcześniej mer Lwowa poinformował w Telegramie, że w wyniku ataku rakietowego zniszczono zakłady naprawy samolotów we Lwowie.

Prezydent USA Joe Biden ma dziś dzisiaj porozmawiać z prezydentem Chin Xi Jinpingiem, w próbie "wygłodzenia" machiny wojennej Rosji poprzez odizolowanie Moskwy od jedynego wielkiego mocarstwa, które jeszcze nie potępiło inwazji.