Rosja powtórzyła swoje groźbę wymierzoną w dostawy broni na Ukrainę, a minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział w piątek, że każdy ładunek, który uważa się za przewożący broń, jest „legalnym do trafienia celem”, jednocześnie obiecując zablokować transfer systemów obrony przeciwlotniczej S-300 z czasów sowieckich do Kijowa .

Rosja wystrzeliła pociski na lotnisko niedaleko Lwowa, miasta, w którym setki tysięcy ludzi znalazło schronienie z dala od ukraińskich pól bitewnych, gdy Moskwa próbuje odzyskać inicjatywę w swojej wyhamowanej kampanii wojennej.

Państwa G7 ruszyły, by pozbawić Rosję przywilejów członkostwa w Światowej Organizacji Handlu (WTO). Grupa Siedmiu, składająca się z siedmiu najbogatszych demokracji liberalnych na świecie, nie będzie już traktować Rosji jako „państwa najbardziej uprzywilejowanego”.

Prezydent Rosji Władimir Putin zadzwonił do swojego tureckiego odpowiednika Recepa Tayyipa Erdogana w czwartek po południu, wykorzystując tę rozmowę do przedstawienia żądań Moskwy i warunków zawarcia pokoju z Ukrainą.

Zbombardowany teatr w Mariupolu – Władze w oblężonym mieście portowym Mariupol twierdzą, że siły rosyjskie zbombardowały teatr, w którym schroniły się „setki” cywilów. Budynek został wyraźnie oznaczony „dzieci” na zdjęciach lotniczych. Liczba ofiar śmiertelnych nie jest jeszcze znana.

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework