Rosja poinformowała Ukrainę o zgodzie na rozmowy; w skład delegacji Rosji mają wejść przedstawiciele MSZ, ministerstwa obrony i administracji prezydenta - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Jako miejsce rozmów wymienił Mińsk.

Do tej pory zostało zestrzelonych już siedem rosyjskich samolotów i śmigłowiec w rejonie Ługańska – twierdzi ukraiński sztab generalny. Oprócz tego kilka rosyjskich maszyn zostało zestrzelonych w rejonie lotniska Hostomel pod Kijowem.

Siły rosyjskie i ukraińskie walczą o kontrolę nad bazą lotniczą na północnych obrzeżach Kijowa, powiedział w czwartek wysoki rangą ukraiński oficer, gdy dziesiątki śmigłowców szturmowych naleciały na ten obszar.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej wezwała do „maksymalnej powściągliwości” w ochronie obiektów jądrowych na Ukrainie, po wiadomościach o walkach wokół Czarnobyla, miejsca największej awarii jądrowej na świecie.

Europa przygotowuje się na falę uchodźców po tym, jak w czwartek rano Rosja rozpoczęła „inwazję na pełną skalę” na Ukrainę.

Subcategories

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework