Geoff Dyke, sekretarz oddziału CFMEU Mining and Energy Division, mówi, że małe modułowe reaktory jądrowe są „bardziej odpowiednie” dla australijskiej sieci energetycznej niż tradycyjne, większe.

Wtorek, 8 marca 2022 r. – Sydney jest dziś w w potopowej nowej sytuacji pogodowej, a tysiące ludzi ucieka ze swoich domów, ze względu na to, że ulewny deszcz powoduje kolejne powodzie.

Deszcze w NSW dzisiaj słabną, ale wytchnienie od extremalnej pogody będzie krótkie. Biuro Meteorologii (BoM) ostrzegło, że na weekend prognozuje się więcej burz z piorunami.

Policja Australijskiego Terytorium Stołecznego (ACT) potwierdziła użycie urządzenia akustycznego dalekiego zasięgu (LRAD) – często uważanego za broń dźwiękową – podczas masowego protestu przeciwko obowiązkowi szczepień w Canberze 12 lutego.

Pływak, który był tylko kilka tygodni od poślubienia „kobiety swoich marzeń”, był autorem listu protestującego przeciwko sieciom i bębenkom na rekiny zaledwie kilka miesięcy przed tym, jak sam stał sie ofiarą żarłacza białego.

Tysiące ludzi w północno-zachodniej i południowo-zachodniej części Sydney otrzymało polecenie ewakuacji, ze względu na ciągłe opady deszczu, i wznoszącego się poziomu rzek.

Chiński okręt marynarki wojennej skierował promień laserowy na australijski samolot RAAF obronnym podczas lotu, co zostało przyjęte przez strone australijską jako „poważny incydent dotyczący bezpieczeństwa”, który potwierdza obawy dotyczące zwiększonej chińskiej obecności wojskowej w pobliżu Australii.

Zachodnia Australia zgłosiła 189 nowych przypadków Covid w jasno uwidoczniając, iż czasy „zera zarażeń” w tym stanie skończyły fiaskiem izolacyjnej polityki premiera.

Premier Australii Morrison opisał katastrofalne powodzie w Lismore jako bezprecedensowe:  „Tutejsi mieszkańcy Zawsze byli przyzwyczajeni do powodzi, ale nic takiego za życia”.

Blokada granicy Australii Zachodniej zostanie zniesiona w marcu, umożliwiając ponowne otwarcie stanu dla reszty kraju.

Premier Dominic Perrottet ogłosił, że wiele z pozostałych zasad Covid w NSW zostanie zniesionych.

Przed wybuchem pandemii turyści z Chin stanowili prawie jedną trzecią wszystkich podróżnych do Australii i byli zdecydowanie największymi wydającymi, hojnie otwierającymi portfele w miastach i turystycznych ośrodkach od wybrzeża do wybrzeża.

Niezależny pisarz surfingu, Fred Pawle, twierdzi, że populacja żarłaczy białych i innych rekinów w Australii  „wymknęła się spod kontroli”.

Kąpiąca się osoba zginąła w pierwszym śmiertelnym ataku rekina w Sydney od prawie 60 lat.

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework