W chwili gdy piszę ten felieton, sytuacja w „Zjednoczonej Prawicy” jest tak dynamiczna, iż trudno przewidzieć jak długo ona przetrwa w obecnej postaci, czy będzie rządził rząd mniejszościowy, kiedy będą następne wybory etc.Ale niezależnie od tych wszystkich czynników chcę postawić prognozę, że PiS, jako partia rządząca, przegrała już następne wybory, i to wszystko jedno, kiedy się odbędą. Ta prognoza zaczyna być coraz powszechniejsza i nie ja jeden ją przewiduję.

Jeśli Państwu tytuł tego eseju kojarzy się z powszechnie używaną w różnych wariantach, metodą kija i marchewki, to nie jesteście w błędzie. Myślę, iż chyba wszyscy znają generalną zasadę działania układu kij – marchewka; jest ona stosowa- na powszechnie w wielu obszarach życia i ma swoje różne odmiany (najbardziej znana to chyba zły policjant - dobry policjant) a generalnie charakteryzuje się odpowiednim stosowaniem bodźców pozytywnych i negatywnych.

To, że Narodowy Instytut Zdrowia Stanów Zjednoczonych łożył grube pieniądze na rzecz ryzykownych "badań" wirusologicznych zlecanych przez Ludową Armię Wyzwoleńczą Chin, było wiadome w kuluarach politycznych już od dawna. Fakt, że media głównego nurtu zdecydowały się, odkrywać te rewelacje dla szerokiej publiczności dopiero teraz świadczyć może, że dla administracji Joe Bidena, Anthony Fauci stał się niewygodny i, że jego głowa musi się potoczyć.

SunTzuChiński generał Sun Tzu ok. 2.5 tys.lat temu napisał krótkie rozważania na temat sposobów prowadzenia wojny pt.”Sztuka wojny”, uważane nie bez przyczyny za podstawowe zasady prowadzenia wojny, a których konkluzją było to, że najefektowniejszym jest pokonanie przeciwnika przez użycie napotężniejszej broni w arsenale czyli oszustwa; broń ta obecnie ma naukową nazwę wojny psychologiczej, a jest oparta po prostu na wszechstronnym zastosowaniu kłamstw.

Nie oznacza to wcale jednoznacznego zwycięstwa gdyż w tym samym czasie ekipa wyborcza Donalda Trumpa rozpoczęła oficjalne kroki prawne, które spowodują, że głosy będą jeszcze raz policzone w Michigan, Północnej, Pensylwanii, Południowej Georgii i Arizonie.

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework