„Czarne legendy” w historii Kościoła, a jest ich sporo, o różnej wadze gatunkowej, powstawały praktycznie od zarania jego powstania. Choć najczęściej brały się ze złośliwości, upowszechnienia głupich plotek i po jakimś czasie o nich zapominano, to jednak część z nich krążyła wśród niechętnym chrześcijanom przez dłuższy czas. Tak było zwłaszcza w czterech pierwszych wiekach istnienia Kościoła. Z czasem jego przeciwnicy zaczęli szukać bardziej inteligenych sposobów „przyprawienia gęby” Kościołowi i eksplozja takiej twórczości nastąpiła po Reformacji i praktycznie nigdy nie ustąpiła.

Pan Bóg, osobą o. Pio, dokonał wielu spektakularnych uzdrowień. Zaczęły się już w 1919r. gdy 62-letni mężczyzna został uzdrowiony; chodził podpierając się 2 laskami, bo kiedyś złamał obie nogi, a lekarze nie byli w stanie mu pomóc. Po spowiedzi u o.Pio, ten rzekł: Wstań i idź! Wyrzuć te laski. Ku zdumieniu obecnych w kościele, mężczyzna zaczął sam iść. W tym samym roku San Giovanni było świadkiem innego cudu. 14-letni chłopak w wieku 4 lat zachorował na tyfus, co jako efekt uboczny wywołało skrzywienie kręgosłupa. Po spowiedzi o.Pio dotknął go swoimi rękami, po czym młodzieniec wstał wyprostowany; deformacja kręgosłupa „znikła”!

Sądzę, że mało kto nie słyszał o Padre Pio, ale dokładnie to… Dlatego chcę Państwu przybliżyć jego postać, wzbogacając krótką biografię przykładami z jego sławnych dokonań.
Tym, którzy będą chcieli dowiedzieć się więcej, polecam zajrzeć na stronę: padrepio.catholicwebservices.com dostępną także w języku polskim ( lub po angielsku, gdybyście chcieli polecić ją dzieciom czy znajomym).

Przedstawiam II część „wyczynów” o.Pio. Gdyby nie to, że są doskonale udokumentowane, można by je zaliczyć do jakichś pobożnych fantazji. Ale to nie opowieści, bo tak działał Pan Bóg, przez Swego sługę. 

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework