Proszę sobie tylko wyobrazić jak straszny ból w sercu nosić mogą mieszkańcy Stanów Zjednoczonych pochodzenia azjatyckiego, kiedy dowiadują się, iż pospolita nazwa nadana karpiom sprowadzonym z Azji do Stanów w XIX wieku to (o zgrozo) karp azjatycki!!

Rafał Ziemkiewicz w książce „Polactwo” (2004r.) opisał dość smutny obraz stanu umysłowego współczesnego Polaka, porównując go m.in.do zachowania chłopa folwarcznego czy z PGR-u (starsi Czytelnicy chyba pamiętają, co ten skrót oznacza). Lektura i wnioski płynące z książki RZ bolały, i to bardzo (przez niektórych recenzentów został wręcz wyklęty za tak brutalną diagnozę), ale merytorycznie nie było jak się do nich przyczepić, bo taka była prawda.

Hanna Dobrowolska, ekspert oświatowy i autorka podręczników szkolnych, już trzeci raz alarmuje media oraz opinię publiczną o zgłoszeniu do budżetu obywatelskiego w Warszawie szokującego projektu, który dotyczy edukacji seksualnej dla dzieci i młodzieży. Ponownie jego koszt byłby gigantyczny, bo jego realizacja wyniosłaby ponad 3 mln zł.

Są to wyniki podsumowań danych zebranych z dostępnych publicznie źródeł w Izraelu. Statystyki te zebrane zostały i udostępnione przez dwóch badaczy; Dr Hervé Seligmanna oraz inżyniera Haima Yativa na ich portalu NAKIM (LINK).

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework