My, polscy patrioci mieszkający obecnie w Australii, byli więźniowie polityczni, internowani, aktywni działacze NSZZ Solidarność oraz osoby wspierające walczących z okrutnym systemem komunistycznym, wyrażamy nasze oburzenie i potępienie wobec bezprecedensowej napaści Rosjan na terytorium i ludność niezawisłej Ukrainy.

Drodzy Czytelnicy,

Informujemy Wszystkich że publikacje Kuriera-Polsko_Australijskiego będą zatrzymane na cały okreś Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca 2021 roku. Publikacje będą wznowione po Nowym Roku!

Serdecznie zapraszamy na największy Marsz Niepodległości poza granicami Polski, w poprzednich latach organizowany przez W Jedności Siła, Marsz Niepodległości w Peterborough i Komitet Obrony Polski- Wielka Brytania.

Andrzej Rozpłochowski, sygnatariusz Porozumienia Katowickiego – jednego z Porozumień Sierpniowych 1980 r. – nie żyje. Legendarny działacz „Solidarności” przegrał walkę z koronawirusem. Miał 71 lat.

W niedzielę zmarł Andrzej Zaorski, aktor, satyryk, twórca radiowy i telewizyjny (ur. 17 grudnia 1942 w Piaskach, zm. 31 października 2021 w Warszawie).

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework